przepisy kulinarne, kulinaria, jedzenie, kuchnia

Małgorzata Musierowicz od kuchni

Całuski pani DarlingCałuski pani Darling to książka zarówno dla dzieci jak i dorosłych, tak ciepła jak sam jej tytuł. Na dodatek prawdziwy rarytas.
Nie do wiary, ale twórczości Małgorzaty Musierowicz nie poznałam jako dziecko, więc teraz nadrabiam zaległości. I dowiaduję się o istnieniu tej właśnie książki literacko-kucharskiej właśnie. Jaka to radość!

Całuski pani Darling to kurs gotowania dla najmłodszych i szansa na zdobycie wiedzy niekoniecznie kulinarnej najprzyjemniejszym sposobem. Dla starszych czytelników - powrót do krainy dzieciństwa – spotkanie bohaterów przeczytanych w dzieciństwie książek, ale nie tylko.

To ogromna przyjemność mieć w ręku tę książkę. Lekkie pióro autorki, duża wiedza i ciekawość, która sprawiła, że kulinarne wzmianki w literaturze zaowocowały poszukiwaniem przepisów – to wszystko sprawia, że można czytać ją i wertować bez końca.

Jeśli więc chcemy powrotu do krainy bajek (choć nie tylko, mamy bowiem oprócz bohaterów literackich takie postaci, jak Juliusz Cezar, boginię Demeter czy Eris, a także Izaaka Newtona i wiele, wiele innych) i trochę magii w kuchni, ta książka jest idealna. Sięgniecie po nią raz, zostanie z Wami na zawsze. Nikt nie oprze się bowiem Śniadanku Sherlocka Holmesa albo tytułowym ciasteczkom o wdzięcznej nazwie Całuski pani Darling, czyż nie?Komentarze

Komentarz od: ann
Data: 13/08/2007, 15:25

a prosze! tez nie mialam pojecia o istnieniu tej ksiazki. choc z tworczoscia pani Musierowicz zapoznalam sie juz dawno, dawno temu


Komentarz od: Zuzia
Data: 13/12/2007, 12:38

Znam ta książke i chociaż mam dopiero 12 lat, ale przeczytałam juz wszystkie książki tej wspaniałej autorki i również polecam tę świetnie napisaną “książkę kucharską”, z której osobiście korzystałam!


Komentarz od: Zuzia
Data: 13/12/2007, 12:40

Ale uprzedzam, że do niektórych przepisów Pani Małgorzaty należy dodac sporo więcej mąki niż jest to napisane. Inaczej ciasto jest po protu mokre! :)


Twój komentarz